Yenimahalle’de açık havada spor keyfi

Yenimahalle Belediyesi, Yenimahallelilere sporu sevdirmek amacıyla açık havada spor etkinliklerine start veriyor.

Hasan Doğan’da eğlenerek spor yapma vakti

İlçenin dört bir köşesine tam teşekküllü spor kompleksleri kazandırarak ilçe halkının sporla sağlıklı kalmasını sağlayan Yenimahalle Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte spor aktivitelerini salonlardan dışarı taşıyor.

Salon sporları dışarı taşınıyor

Amatör spor kulüplerinin olduğu kadar tüm Yenimahalle halkının spor yapma alanı olan Hasan Doğan Stadı’nda yaz sezonu boyunca birbirinden eğlenceli spor aktiviteleri yapılacak. Spor salonlarında yapılan zumba, aerobik, pilates gibi sporlar Hasan Doğan Stadı’na taşınacak.

Dans et zayıfla

Son zamanlarda trend olan ve eğlenceli zayıflama yöntemi olarak bilinen Zumba dansı açık havada daha bir keyifli olacak. Sağlıklı kilo verme yönetimlerinden biri olan zumbayla Yenimahalleliler, hayatlarına ayrı bir ritim ve enerji katacak.

Yenimahalleliler güne zinde başlayacak

Zumba’yı çok yorucu bulanlarsa Hasan Doğan Stadı’nda aerobik ve pilates de yapabilecek. Tüm Yenimahalle halkının katılabileceği açık havada spor etkinliklerinde vatandaşlar, eğlenerek spor yapmanın keyfine varacak.

2 Mayıs Salı günü uzman hocaların eşliğinde başlayacak sabah sporları, hafta içi her sabah 08.00-08.45 arasında gerçekleşecek. Bu sayede vatandaşlar güne zinde başlama fırsatı bulacak.