Yenimahalle’nin şampiyon bilardocusu

Yenimahalle Belediyesi Sporcusu Eylül Kibaroğlu Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen 2017 yılı Amerikan Bilardosu 2. Etap karşılaşmaları sonunda Türkiye Şampiyonu oldu.

386 sporcu katıldı

Antalya’nın Göynük İlçesinde düzenlenen turnuvaya U17, U19, U23 kadınlar ve erkekler branşı olmak üzere toplamda 386 sporcu katıldı. Yenimahalle’nin çiçeği burnunda sporcusu Eylül Kibaroğlu, 9 top kategorisinde 2’nci olurken, 10 top kategorisini yenilgisiz tamamlayarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Belediye çatısı altında ilk şampiyonluk

1’inci etabı da şampiyon olarak tamamlayan Kibaroğlu, 2’nci etap sonunda aldığı puanlar sonucu 2017 yılı genel klasmanını şampiyon olarak tamamladı. Bu şampiyonluk ile birlikte 59’uncu Türkiye Şampiyonluğunu kazanan genç bilardocu Yenimahalle Belediyesi Spor kulübü çatısı altında da ilk şampiyonluğuna ulaşmış oldu.

Hedef dünya şampiyonluğu

Kibaroğlu Kasım ayı içerisinde Çin’in Haikou şehrinde gerçekleşecek Dünya Şampiyonası’nda Türkiye ve Yenimahalle Belediyesi’ni temsil edecek. Dünya Şampiyonası öncesi açıklamalarda bulunan Kibaroğlu Yenimahalle Belediyesi bünyesinde kazandığı şampiyonluktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu da belirtti.