Yenimahalle ilk yarıyı galibiyetle kapattı

Yenimahalle Belediyespor, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin ilk yarısını galibiyetle kapattı. Evinde, Anadolu Üniversitesi GSK’yı 37-28 mağlup eden Yenimahalle, puanını 16’ya çıkararak ligin ilk yarısını 5. sırada bitirdi.

Oynadığı 3 erteleme maçının 3’ünden de galibiyetle ayrılan Altın Kanatlı Melekler, puan makasının açılmasına izin vermedi ve devre arasına moralli girdi.

Yenimahalle Üniversite’ye hentbol dersi verdi

THF Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı, Ahmet Sancak ve Ömer Turan hakem ikilisi yönetti. Yenimahalle Belediyespor, mücadeleye Isabelle, Chumak, Olga, Radojevic, Ümmügülsüm, Fatma ve Nurceren yedisiyle çıkarken, oynadığı oyunla Anadolu Üniversitesi’ne adeta hentbol dersi verdi.

Maçın ilk çeyreğinde rakipler birbirini tartarken her iki takımda kontrollü oynamayı tercih etti. 15. dakikadan itibaren rakibini çözen Yenimahalle, Anadolu Üniversitesi’nin açıklarını iyi değerlendirerek farkı açmaya başladı. Şok hücumlarla Anadolu Üniversitesi kalesinde oldukça etkili olan Yenimahalle, savunmasını agresif yaparak maçın ilk yarısını 19-13 önde kapattı.

İkinci yarı tansiyon yükseldi

Karşılaşmanın ikinci yarısı oldukça sert ikili mücadelelere sahne olurken, oyunun tansiyonu zaman zaman yükseldi. Takım oyununun bütün gerekliliklerini yerine getiren Yenimahalle Belediyespor, soğukkanlılığını korudu ve rakibini 37-28 mağlup ederek, 2 puanı alan taraf oldu.

Sihirli solak Olga Laiuk

Yenimahalle Belediyespor’un sihirli solağı Olga Laiuk, gol yollarındaki üstün yeteneğiyle ligin ilk yarısına damga vurdu. Yenimahalle’nin ve Ukrayna milli takımının vazgeçilmez ismi olan yıldız oyuncu, rakip kaleleri adeta bombardımana tuttu. Hentbol Kadınlar Süper Ligi ilk yarı perdelerini indirirken, ligde attığı 107 golle takımın en etkili hücum silahı olan Laiuk, ortaya koyduğu performansıyla hentbol otoritelerinden tam not aldı.