Yenimahalle’nin gururu rekora doymuyor

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Sporcusu Merve Tuncel, Ümit Saka anısına 28 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Turkcell Yıldız – Genç ve Açık Yaş Türkiye Kısa Kulvar Milli Takım Seçmeleri’nde Türkiye rekorunu kırdı.

Altın Kulaç’tan altın dereceler

8 yıldır Yenimahalle Belediyesi bünyesinde eğitim almaya devam eden ve dereceleriyle yürek hoplatan Tuncel, antrenörleri Yiğit Yüreğir ve Erhan Bulut ile birlikte gittiği İstanbul’dan yine başı dik döndü.

Türkiye Milli Takım barajları vız geldi

Yenimahalle’nin Altın Kulacı, 02:15.35’lik derecesiyle 200 metre kelebek 13 ve 14 yaş Kadınlar Türkiye rekorunun, 09:00:97 derecesiyle 800 metre serbest 13 yaş rekorunun, 04:22:23 ile 400 metre serbest Kadınlar Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Gösterdiği performans, azim ve başarıyla göğüsleri kabartan genç sporcu bu derecelerle birlikte Dünya Gençler, Avrupa Gençler, EYOF ve Yıldızlar Multination milli takım barajlarını da geçmeyi başardı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a desteklerinden ötürü teşekkür eden Tuncel, “Katıldığım müsabakalarda Yenimahalle Belediyesi’nin adını altın harflerle yazdırmaya devam edeceğim. Desteklerinden ötürü Başkanımız Fethi Yaşar’a ve antrenörlerime minnettarım” dedi.