Kaletepe Kültür Merkezi’ne kavuştu

Yenimahalle Belediyesi tarafından vatandaşın kültür ve sanat faaliyetlerine ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla her mahallede yapılması planlanan kültür merkezlerinden yedincisi Kaletepe Mahallesi’nde açıldı.

Ankara’da her yönden marka olan Yenimahalle Belediyesi kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla da kentin her noktasını kültür merkezleriyle donatıyor. Bu kapsamda daha önce açılan 6 kültür merkezine 7’nci kültür merkezide eklendi. Şentepe Bölgesi, Kaletepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan kültür merkezi coşkulu katılımla açıldı. Törende Kaletepe Mahallesi sakinlerine seslenen Yaşar, “Şentepe Bölgesi denilince eskiden akıllara gecekondu gelirdi, kaldırımsız yollar, yıkık dökük binalar gelirdi, şimdi Şentepe Bölgesi denilince akıllara kültür sanat geliyor, yenilik geliyor, güzellik geliyor. Şentepe artık gerçekten şenlendi” dedi.

“Yenimahalle’ye 10 yılda gece gündüz demeden hizmet ettik” diyen Yaşar,”Yenimahalle’nin her bölgesine yatırım yaptık. Demetevler’e yaptık, Batıkent’e yaptık, Şentepe’ye yaptık. Hiçbir mahallemizi diğerinden ayırmadan hizmet ettik. 2009 yılında Şentepe bölgesinde belediye tesisi olarak bir tane eser yoktu. Yenimahalle 2009’un Yenimahalle’si değil. İlçemizin her noktasında eğitimde sağlıkta, kültürde, sanatta, altyapıda, üstyapıda, sporda, sosyal hayatta belediyemizin yaptığı hizmet ve yatırımları var. İddia ile söylüyorum bu yatırım ve hizmetler birçok il belediyesinde yok” diye konuştu.

“Sizin paranızı size harcıyoruz”

“Size hizmet eden kimse bunu kendi cebinden yapmıyor” ifadesinde bulunan Yaşar, “Yenimahalle olarak 10 yılda çok yol aldık. Peki bu nasıl oldu? Bundan önce bu yapılanlar neden yapılmadı. Sizin paranızı size harcadık. Yetim hakkı gözettik. Harcadığımız her kuruşta, ‘Vatandaşa ne fayda sağlıyor?’ diye düşündük. Personelimle birlikte gece gündüz demeden hafta sonu demeden Yenimahalle için çalıştık. Başarı da beraberinde geldi. Şimdi bugün bu tesisi açmış olmanın gururunu yaşıyorum. Bu tesiste daha donanımlı gençler, çocuklar yetişecek” şeklinde konuştu.

“Bir seçim için bu kadar ayrışmaya gerek yok”

31 Mart’ın sadece bir yerel seçim olacağının altını çizen Yaşar, “Kentleri kimler iyi yönetecekse onları seçeceğiz. Bunun için bu kadar toplumu bölmeye, insanları ayrıştırmaya gerek yok. Bize oy verenler vatansever, bize oy vermeyenler vatan haini yaklaşımı doğru bir yaklaşım değildir. Farklılıklar bizim zenginliğimizdir. Biz bu cumhuriyeti zor kurduk, yaşatmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Beni dinleyeceksiniz, başka adayları da dinleyeceksiniz, kimin size daha iyi hizmet vereceğini düşünüyorsanız, 1 metrekarelik alana girip vicdanınızla baş başa kalıp oyunuzu kullanacaksınız. Kazananda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak, kaybeden de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak” diye konuştu.

“Fethi Yaşar sözü veriyorum”

“Bugüne kadar ne söz verdiysem tutmuş olmanın huzuruyla karşınıza çıkıyorum” diyen Yaşar, “2009 yılında gittiğim her yer de söz verdim. 10 yıl sonra bu sözleri tutabilmiş olmanın mutluluğuyla karşınıza çıkıyorum. 31 Mart yerel seçimlerinde bana yine güvenirseniz daha çok yapacaklarımız var. Size Fethi Yaşar sözü veriyorum, siyasetçi sözü değil. Beni eşinize, dostunuza sorun. Mutlaka çevrenizde tanıyan vardır. Benim ne kadar sözüne sadık birisi olduğumu bilirler. Eğer yine bana güvenirseniz Yenimahalle’yi daha farklı bir noktaya taşıyacağız” diye konuştu.

Kaletepe’den Yaşar’a teşekkür

Kaletepe Mahallesi Muhtarı Harun Gümüşsoy törende yaptığı konuşmada, “Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve ekibine çok teşekkür ederim. Yapılan projeler sayesinde mahallemiz ve bölgemiz her geçen gün güzelleşiyor. Bu güzel eser için tüm Yenimahalle Belediyesi ekibine teşekkür ederim” dedi.

Bölgeye değer katacak tesis

Yaklaşık bin 700 metrekare alan üzerine yapılan Kaletepe Kültür Merkezi’nde taziye evi ve mutfağı, mescit, konferans salonu, atölyeler, kadınlar için YENİMEK kurs merkezi, spor salonu, yemek salonu ve kafeterya yer alıyor.