*Yaz Okullarına şenlikli kapanış
*Yenimahalleli çocuklar şenlikte buluştu
Yenimahalle Belediyesi tarafından her yıl binlerce çocuğun eğitim gördüğü yaz okullarında kapanış şenliği düzenlendi. Temmuz ayından itibaren devam eden yaz okulu eğitimlerini başarıyla tamamlayan Yenimahalleli çocuklar, yaz okulunu muhteşem bir şenlikle sonlandırdı.
Yenimahalle Belediyesi Batıkent Ali Öcal Stadı’nda yapılan Yaz Okulları kapanış Şenliği’ne Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşarın yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sporcular, antrenörler, çocuklar ve aileleri katıldı.
Oyunlar ve yarışmalar şenliğe renk kattı
3 Temmuz tarihinde başlayan eğitimlere katılarak yaz tatilini eğlenerekve spor yaparak geçiren çocuklar Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü ve Yüzme Havuzları antrenörleri eşliğinde unutulmaz bir şenlik yaşadı. Yaz okuluna katılan miniklere Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından sertifika verildi.
Çocuklar için her ayrıntının düşünüldüğü şenlik alanında dart, rodeo, trambolin, masa tenisi, mini basketbol, tırmanma duvarı, AngryBirds kaydırak, ebeveyn ve çocuk zumba, okçuluk, halat çekme ve çuval yarışı, kukla gösterileri gibi birbirinden farklı yarışmalar ve dolu dolu aktiviteler düzenlendi. Eğlencenin tavan yaptığı Yaz Okulları Kapanış Şenliği’nde çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikramında da bulunuldu.
Başkan Yaşar Dart oynadı
Alanda kurulan oyun parkurlarını stantları tek tek gezerek çocuklarla birlikte aktivitelere katılan Başkan Yaşar’ın, dart sporunda ki başarılı performansı dikkat çekti. Sporculara ve katılımcı ailelere seslenen Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak sporun gücüne inanıyoruz. Gençlerimizin çocuklarımızın sağlıklı bir geleceğe kucak açması için onları spora yönlendiriyoruz. Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü olarak gurur duyduğumuz bir gerçek var. 21 farklı branşta faaliyet gösteren spor kulübümüz 565 lisanslı sporcuyla ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarıdan başarıya koşuyor. Bu yaz spor kulübümüz ve havuzlarımızda çocuklarımızın 11 farklı branşta spor yapmalarını sağladık. Çocukların spora yönelmesinde teşvik edici bir tutum sergileyen aileleri, onlara emek harcayan antrenörlerimizi ve çocuklarımızı yürekten kutluyorum. Yenimahalle’de çocuklarımızın geleceği için spor, kültür ve sanata olan desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.
3 bin çocuk yaz okulu eğitimi aldı
Çocukların sosyalleşmesi, spor yapması ve kaliteli zaman geçirmesi amacıyla açılan yaz okulu ve yüzme havuzlarında 4-14 yaş arası 3 bin çocuk 11 ayrı branşta eğitim aldı.